جستجو


 

دانلود مستند Yellowstone National Park

http://vatandownload.com/img/dlarchive/bbcyellowstone.jpg

 

(بخش ویژه وطن دانلود)


این مستند 3 بخش تابستان ،پاییز،زمستان است که هر دو روز یک بخش از آن اکران خواهد شد(بخش آخر اضافه گردید)

 

Yellowstone National Park مستندی است بسیار زیبا و دیدنی از نخستین پارک ملی جهان که در مارس ۱۸۷۲ به وسیله کنگره ایالات متحده آمریکا و به عنوان یک پارک ملی در ایالت وایومینگ بنا نهاده شد و سپس در ایالتهای مونتانا و آیداهو گسترش یافت. یلواستون شهرتش را مدیون حیات وحش و ویژگی های انرژی زمین گرمایی خود و به خصوص جلوه محبوب آن ،آبفشان الد فیثفول است. بومیان آمریکا بیش از ۱۱٬۰۰۰ سال پیش در منطقه یلواستون زندگی میکردند.این منطقه در اوایل سده ۱۹ میلادی در جریان سفرهای لویس و کلارک کشف شد ،گذشته از این مردان کوهستان (mountain men) در میانه سده ۱۹ میلادی بازدیدهایی را از منطقه داشتند ولی سازماندهی یلوستون تا دهه ۱۸۶۰ عملی نشد.بعد از تاسیس پارک مسئولیت نگهداری از آن به ارتش ایالات متحده آمریکا سپرده شد ، مدیریت پارک تا سال ۱۹۱۷ در اختیار ارتش باقی ماند و در آن سال به سازمان تازه تاسیس پارک های ملی منتقل گردید. صدها بنا در این منطقه ساخته شدند که به واسطه اهمیت تاریخی یا معماری مورد حفاظت قرار دارند ، همچنین محققین بیش از ۱٬۰۰۰ محدوده باستانی را در محدوده پارک کشف کرده و مورد مطالعه قرار دادند.

این مستند توسط BBC ساخته شده و شامل 3 قسمت متنوع می باشد که هرکدام از قسمت ها یکی از فصل های سال را به تصویر می کشند.
1- تابستان
2- پاییز
3- زمستان

 

 

قسمت اول: تابستان

 

http://vatandownload.com/img/dlarchive/2.jpg

در طول این فصل تنوع موجودات زنده بسیار زیاد است به طوری که این فصل را می توان فصل گوناگونی موجودات نیز نام گذاری کرد. زیرا بیشتر آن ها در این فصل خود را برای 1 سال آینده آماده می کنند تا بتوانند با تمامی فصل هایی که در پیش روی دارند مقابله کنند. همچنین علت دیگر تنوع موجودات در این فصل گرم بودن آن نیز می باشد که تمامی موجودات بعد از جندین ماه استراحت دوباره فعالیت خود را آغاز می کنند.

 

قسمت دوم: پاییز

http://vatandownload.com/img/dlarchive/4.jpg

 

این فصل را نیز فصل جنب جوش موجودات و حیوانات ساکن این پارک می نامند. با آمدن پاییز و ریزش برگ درختان و جنگل ها ، نمای بسیار زیبایی در این پارک ملی به چشم می خورد. به طوری که جنگل ها را در این فصل به رنگ نارنجی و قرمز مشاهده خواهید کرد. با اتفاق افتادن این پدیده ها ، حیوانات نیز خود را برای سرمای شدید آماده خواهند کرد. در این فصل آن ها به لانه سازی و ذخیره ی آذوقه می پردازند تا در طول زمستان زندگی ملایمی را داشته باشند.

 

قسمت سوم: زمستان

http://vatandownload.com/img/dlarchive/11.jpg

 

زمستان سخت ترین فصل برای موجودات زنده بویژه حیوانات می باشد. زیرا با آمدن این فصل همه جا را سرمای شدید ، برف و یخ فرا می گیرد. زمستان در یلواستون تا 6 ماه نیز طول می کشد. در این فصل شما موجودات زنده ای را خواهید دید که بسیار با شرایط محیطی سازگارند و برای تهیه ی غذا به بیرون از لانه هایشان می آیند. خرس ، روباه قرمز ، گوزن شمالی ، گاومیش و...

 

حجم: به طور میانگین 744 مگابایت

 

  دانلود مستند:

 

قسمت اول: تابستان

قسمت دوم: پاییز

قسمت سوم: زمستان

 

   پسورد فایل فشرده : www.vatandownload.com

 

 

 

  منبع :   وطن دانلود www.vatandownload.com

 
 

دانلود

  1. mojtaba در تاريخ:چهارشنبه، 26 آبان ماه 1389، 11:50 صبح

    agha mamnoon babat mostanadaye zibaie ke mizarid

ديدگاه خود را ارسال کنيد