جستجو


 

دانلود نرم افزار تست کارت گرافیک با برنامه 3DMark 11 Pro 1.0.1

http://vatandownload.com/img/dlarchive/3dmarkl.jpg

 

امروزه کارت گرافیک های فراوانی وارد بازار شده است که تشخیص دادن قدرت آنها از یکدیگر کمی مشکل است. حالا چه جوری میشه بفهمیم که قدرت کارت ما چقدر است ؟

یکی از راه های تشخیص قدرت یک کارت گرافیک تست کردن آن با برنامه 3D MARK می باشد. که محصول شرکت Mad Onion است.

این برنامه کارت گرافیک شما را تست می کند یعنی انیمیشن های مختلفی را روی کارت شما را رندر می کند البته با وضوح مختلف این کار را انجام می دهد اگر تا به حال با این برنامه کار کرده باشید می بینید که مثلا یک انیمیشن 3 بار تکرار می شود که هر بار به وضوح تصویر و جزئیات آن افزوده می شود. بعضی از وقت ها هم یک انیمیشن اجرا نمیشود و با پیغام خطای اجرای آن روبرو میشوید که دلیل آن اینست که کارت شما قادر به رندر این انیمیشن نیست البته بلافاصله سراغ انیمیشن بعدی می رود. در انتها هم چند عکس با وضوح بالا را نمایش می دهد. و بعد از این رندر به پایان می رسد و در انتها یک عدد چند رقمی را نشان می دهد و به عنوان میانگین رندر یا Average کارت شما در نظرگرفته می شود .این عدد روی کارت های گرافیکی گوناگون مختلف است مثلا روی کارت های گرافیک 64 MB چیزی حدود 2500 تا 4000 تا average می دهد و روی کارت های 128 MB حدود 4000 تا 5500 می باشد .

هرچه این عدد بیشتر باشد نشانه پرقدرت تر بودن یک کارت گرافیک می باشد . البته این نکته هم قابل ذکر است که این تست گرفتن به RAM و CPU شما نیز بستگی دارد و بهتر است روی RAM کمتر از 512 تست نکنید. البته شما میتوانید روی هر سیستمی این کار را انجام دهید ولی میانگین رندری که به شما اعلام میکند زیاد دقیق نیست مثلا اگر قدرت واقعی کارت گرافیک شما 4000 باشد ممکن است آن را 3800 اعلام کند که زیاد فرقی نمی کند . در اصل این رندر کردن تست قدرت گرافیک سیستم شما می باشد نه فقط کارت گرافیک شما ولی قدرت کارت شما هم حدودا در همان محدوده می باشد.

 

 

حجم:277 مگابایت

 

  دانلود  نرم افزار :دانلود با لینک مستقیم

 

 

 


  پسورد فایل فشرده : www.vatandownload.com

 

 

 

  منبع :   وطن دانلود www.vatandownload.com

 

 

 

ديدگاه خود را ارسال کنيد