جستجو


 

دانلود مستند زیبای حیات وحش ماداگاسکار Madagascar: Lost Worlds (2011)

http://vatandownload.com/img/dlarchive/madagas.jpg

تاریخ نخستین نشستگاه انسانی در ماداگاسکار احتمالاً به سده چهارم پیش از میلاد می‌رسد.

ماداگاسکار از سال ۱۸۹۶ از جمله مستعمرات فرانسه بوده‌است، این کشور در روز ۲۶ ژوئن ۱۹۶۰ به عنوان «جمهوری مالاگاسی» از فرانسه اعلام استقلال کرد، در ادامه و در سال ۱۹۷۵ نام این کشور به «جمهوری دموکراتیک ماداگاسکار» تغییر کرد

هستهٔ باشندگان (جمعیت) ماداگاسکار که مالاگاشی نامیده می‌شوند همکرد و ترکیبی از تیره‌های بانتو زبان آفریقا، تازیان و مالایایی‌ها دانسته می‌شوند که این دو دسته اخیر در پی سفرهای بازرگانی دریایی به این جزیره رسیده و در آن نشیمن گزیدند. مالایایی نام همگانی تیره‌های منطقهٔ هند شرقی (مالزی، فیلیپین و اندونزی) هستند که از آنجا در سراسر آسیای جنوب شرقی و آبخست‌های اقیانوس آرام پراکنده شدند. 

در حدود ۷۵٪ موجودات ماداگاسکار بومی هستند و این بدان معناست که آنها در هیچ جای دیگر از دنیا وجود ندارند.

موجودات عجیبی مانند: لیمر lemur (از راسته پستانداران)٬ تنرک tenrec (شبیه جوجه تیغی)٬ آفتاب پرستهای براق٬ فسا fossa (حیوانی شبیه پوما) و جانوران متنوع دیگری در این جزیره زندگی میکنند.

متآسفانه به دلیل از بین رفتن زیستگاهها و شکار ٬ بسیاری از حیوانات منحصر به فرد ماداگاسکار در خطر انقراض قرار دارند .


تهدیدات زیست‌محیطی جزایرممکن است در آینده با شتاب بیشتری روبه‌رو شود زیرا پیش‌بینی می‌شود که تا سال ۲۱۰۰زندگی بشر در جزایرافزایش خواهد یافت مخصوصا جزایری که از نظر اقتصادی توسعه نیافته و به نیروی کار بیشتری نیاز دارند.

بسط و توسعه زمین‌های کشاورزی، جنگل‌زدایی وتغییرات کاربری دیگری که افراد در این مناطق انجام خواهند داد گزینه‌هایی هستند که هر کدام به طریقی موجب تخریب زیست بوم خواهند شد.

برخی از انواع حیوانات و حیواناتی که در برخی مناطق خاص زندگی می کنند ، با خطر بیشتری روبرو هستند .

بیشتر از ۱۲۰ گونه یا زیر گونه پستاندارانی که از سال ۱۶۰۰ منقرض شده اند در جزایر زندگی می کردند این انقراض ها اغلب در نتیجه فعالیت غیر مستقیم انسان با وارد کردن گونه های خارجی به جزیره اتفاق افتاده است . با ورود اولین کاشفان اروپایی در قرن ۱۵ ، موش و سگ گربه اهلی به شکل اتفاقی در جزایر رها شد ند بسیاری از جانوران بومی بدون ان که قدرت دفاعی در مقابل این متجاوزان داشته باشند نابود شده اند .


در میان قاره ها ، قاره جزیره وار استرالیا با بیش از ۲۲ انقراض پستاندار طی ۴۰۰ سال گذشته مقام نخست را دارد.

 در امریکای شمال مقارن سال ۱۸۸۰ سمور دریایی سواحل شمال شرقی ونیز نیز گونه های گرگ ، گاو میش وحشی ،گوزن کانادایی و گوزن شمالی بر اثر شکار بی محابا نابود شده اند .

 هم اکنون ۴۳۰۰ پستاندار در سراسر جهان زندگی می کند. براساس گزارش سال ۲۰۰۲ برنامه محیط زیست سازمان ملل در ظرف ۳۰سال اینده چیزی حدود یک چهارم پستانداران «۱۱۳۰گونه » به علت از دست دادن زیستگاه و رقابت با گونه های غیر بومی با خطر انقراض روبرو هستند.

 این مستند زیبا که به تازگی تولید شده است در مورد حیات وحش این جزیره تورسیتی بزرگ میباشد.

امیدواریم از دیدن این مستند زیبا نهایت لذت را برده باشید.حجم: 1.72 گیگابایت


  دانلود مستند  :


 

دانلود با لینک مستقیم : قسمت 1 - قسمت 2 - قسمت 3 - قسمت 4 - قسمت 5  پسورد فایل فشرده : www.vatandownload.com

 

 

 

  منبع :   وطن دانلود www.vatandownload.com

 
 

 

دانلود

 1. سعید در تاريخ:چهارشنبه، 11 خرداد ماه 1390، 10:05 بعدازظهر

  باسلام
  واقعا از سایت عالیتون تشکر میکنم
  فقط اگه ممکنه زیرنویس این فیلمهای مستند رو هم قرار بدید
  و کیفیت تصویر اونهارو هم در توضیحاتش بنویسید
  مرسی

ديدگاه خود را ارسال کنيد