جستجو

غيرفعال کردن قابليت پيش‌نمايش پنجرههاهمان‌طور که مي‌دانيد يکي از مواردي که در ويندوز 7 توسعه داده شده قابليت پيش‌نمايش پنجرهها با نگه داشتن موس بر روي هر آيکون در تسک‌بار است. در صورتي‌که به اين قابليت علاقه نداريد مي‌توانيد آن‌را غيرفعال کنيد. بدين منظور ابتدا وارد منوي Start شويد، سپس عبارت gpedit.msc را وارد کرده و Enter بزنيد.
در پنجره Group Policy در پنل سمت چپ، از User Configuration برروي Administrative Templates و سپس Start Menu and Taskbar کليک کنيد. اکنون از پنل سمت راست، Turn off Taskbar Thumbnails را بيابيد و بر روي آن دوبار کليک کنيد. در پنجره باز شده گزينه Disabled را انتخاب کرده و OK کنيد. جهت فعال‌سازي مجدد کافي است همين مسير را طي کنيد و Enabled را انتخاب کنيد.
لازم به ذکر است قابليت Thumbnail در ويندوز 7 در صورتي فعال خواهد شد که نمره‌اي که ويندوز به مجموعه سخت‌افزاري شما داده است بالاي 3 باشد تا تم Aero فعال شود.


تبديل ظاهر تسک‌بار ويندوز 7 به تسک‌بار ويندوز ويستا و XP 
در صورتي‌که دوست داريد ظاهر تسک‌بار ويندوز 7 به ظاهر تسک‌بار در ويندوز ويستا شبيه شود يعني در کنار آيکونها عنوان هرکدام نيز درج شود، بر روي فضاي خالي از تسک‌بار راست کليک کنيد و Properties را انتخاب کنيد. در گزينه Taskbar، گزينه Taskbar buttons را بر روي Combine when taskbar is full يا Never combine قرار دهيد. همچنين تيک گزينه Use small icons را بزنيد و OK کنيد. 
در صورتي که تمام برنامهها يا پنجرههاي موجود در تسک‌بار را نيز Unpin کنيد ديگر ظاهر آن کاملا شبيه ويندوزهاي گذشته مي‌شود.
لازم به ذکر است مي‌توانيد اين تسک‌بار را هم‌اکنون به حالت کلاسيک نيز تبديل کنيد. در صورتي‌که بر روي فضاي خالي از صفحه دسکتاپ کليک کنيد و Personalize را انتخاب کنيد سپس قالب Windows Classic را انتخاب کنيد.

ديدگاه خود را ارسال کنيد