جستجو

دانلود کتاب الکترونیکی آشنایی با ابزار Backup در ویندوز XP


HTML clipboard

ابزار Backup یک ابزار مفید در ویندوز است که به کاربر این امکان را می دهد تا بتواند یک نسخه پشتیبان از فایلهای مورد نیازش در ویندوز داشته باشد ، در این کتاب به صورت کامل کار با این ابزار مفید را آموزش داده است .

ادامه مطلب دانلود کتاب الکترونیکی آشنایی با ابزار Backup در ویندوز XP

 

پیشرفت موتور جستجو ویندوز و چگونگی زمان بندی Shutdown

موتور جستجو ویندوز، به خاطر پر اشکال بودنش مشهور است. این نسخه Option ایی را به همراه داشت، که جستجو را در جای دیگری به غیر از desktop ذخیره می کرد. هنوز هم هیچ فرمان ‎" Open Search " این بر روی منو وجود ندارد. شما باید روی جستجوی ذخیره شده دوبار کلیک کنید تا آن را Load نمایید. به هر حال تمام اینها در مقایسه با کاستی های اساسی موتور جستجو XP ، اشکالات جزئی به حساب می آیند. این تجربه کوچک را امتحان کنید. د رجایی یک فایل متنی ایجاد نمایید، در آن یک کلمه غیر عادی تایپ کنید و آن را به عنوان یک فایل txt . معمولی ذخیره نمایید. حال فایلی مشابه ان را در محل مشابهی با پسوند متفاوت و register نشده مانند gzx که تا آنجا ییکه ما می دانیم در هیچ کجا به عنوان فایل بکار برده نمی شود، " Save as " نمایید. همچنین باید نام جدید را در " قرار دهید یا مطمئن شوید که در کادر " Save as type "‌، "‌All Files "‌ را به صورت انتخاب شده دارید. یا اینکه Notepad یک پسوند txt . را ضمیمه خواهد کرد. حال Notepad را ببندید، روی فلدر Containing ، right کلیک کنید و " Search " را انتخاب نمایید. کادر " Search for files... " را خالی بگذارید و کلمه غیرعادی خود را در کادر " Containing text " تایپ کنید . دکمه " Search noe " را کلیک کنید و خواهید دید که آن فایل txt . را می یابید نه فایل qzx .، گرچه هر دو از محتوای یکسانی برخوردار بودند. از آنجاییکه شما فایل های qzx .، ندارید، احتمالا این مسئله آنقدرها هم حائز اهمیت نیست . اما بسیاری از افراد مثلا آنهایی که از زبان اسکریپت PHP استفاده می کنند- متوجه می شوند که متن برنامه یا فایل های اسکریپت آنها جستجو نمی شود. کلید حل این معما را می توان در واژه مرکب از دو واژه به نام Persistenthandler ( اداره کننده غیر فرار ) شرح داد. Persistenthandler ، پسوند Shell برای نوع فایل است که چیزهایی درباره فرمت فایل می داند و آن را قادر می سازد تا جستجو شود. مثلا اگر برای هر نوع فایل MS Office به Registry نگاه کنید، آن را در حالی می یابید که دارای یک کلید Persistenthandler است که به CLSID ایی که با 98DE59A0... آغاز شده ، اشاره می کند، که آنهم در عوض به CLSID دیگری اشاره دارد که در عوض به فایل Offilt.dll اشاره می کند. در نسخه های قبلی ویندوز، تمام فایل ها برای متن ساده جستجو می شدند، اما در XP ، برای افزایش زمان جستجو تنها فایل هایی که نوع انها دارای یک ورودی Presistenthandler Registery است، جستجو می شوند. نگارش اصلی XP ، بسیاری از انواع فایل های معمولی، از جمله rtf ، را شامل نمی شود، اما این مورد در SP1 اصلاح شده بود. به هر حال، این مسئله تمام انواع فایل هایی که احتمالا از کد یا اسکریپت Writer ها استفاده می کنند، از جمله php . ، را شامل نمی شود. در صورتی که بخواهید جستجو را برای یک نوع فایل خاص که در XP فعال نشده، فعال نمایید، می توانید این کار را با ویرایش Registry صورت دهید. برای گرفتن پشتیبان معمولی جهت احتیاط به HKEY-CLASSES-ROOT بروید و کلید را برای پسوند مربوط، مثلا qzx . جستجو نمایید. اگر چنین پسوندی وجود نداشت، روی HKEY-CLASSES-ROOT بروید و کلیک کنید و در عوض کلید جدیدی به نام Persisten Handler ایجاد نمایید. این کار یک مقدار رشته ایی (‌Default ) در سمت راست صفحه، ایجاد خواهد کرد. روی آن دوبار کلیک کنید و این مقدار را به آن بدهید:

ادامه مطلب پیشرفت موتور جستجو ویندوز و چگونگی زمان بندی Shutdown

 

کامل ترین مرجع خطاهای مودم (بخش دوم)

خطای DUNS 629 :
پورت بوسیله دستگاه راه دور قطع می شود ( درست نبودن راه انداز مودم یا برنامه ارتباطی ) این خطا توسط برخی از مشکلات دیگر ایجاد می گردد .
در مورد کلیه نسخه های ویندوز : مطمئن باشید که نام و کلمه عبوری را که برای اتصال سیستم شماره گیری DUNS وارد کردید درست است . همچنین از درست بودن شماره تلفن مطمئن شوید . فراموش نکنید که پسوردها از اهمیت خاصی برخوردارند و از این پس چیزی که شما وارد می کنید بصورت ستاره ظاهر می گردد . وارد کردن پسورد غلط ، راحت و آسان می باشد . نیاز به مرورگر ( browser ) ، پست ( mail ) و سایر کاربردها و امکانات شبکه ای شما و اتصال شبکه dial-up می تواند توسط برنامه های مختلفی به اجرا در آید که برخی از آنها ممکن است برای چیزی که اتصال شماره گیری ( DUNS connection ) استفاده می نماید نظیر نام کاربر و پسورد ، تنظیمات خاص خود را دارا باشد . ( بویژه ، جستجو گر اینترنت مایکروسافت Microsoft's Internet Explorer ) و ویزارد اتصال اینترنت ( Internet Connection Wizard ) ، Outlook , outlook Express و غیره همگی از امکاناتی برای راه اندازی یک اتصال DUNS برخوردار می باشند . چنانچه این خطا باقی ماند با برنامه HyperTerminal مستقیما متصل به مودم با سرور تماس بگیرید ( Using HyperTerminal را ببینید . پس از اتصال به برقراری ارتباط برای نام کاربر شما و سپس پسورد ، کلیه سرورها پاسخ خواهند داد . این مورد به شما اجازه خواهد داد تا پاسخ هر خطا را از سرور مشاهده نمایید . چنانچه سرور نام و کلمه عبور شما را بپذیرد باید یک جلسه PPP راه اندازی نماید . برای کسب بیشتر آن نمی توانید برنامه HyperTerminal را استفاده نمایید . شما ممکن است کاراکترهای زایدی را ببیند .


چنانچه این مورد رخ دهد تلفیق نام کاربر و پسورد باید توسط (dial-up networking systems) DUNS عملی باشد .اگر با خطایی مواجه شدید با سرویس دهنده خدمات خود تماس بگیرید و به آنها اجازه دهید تا به اطلاعات حساب شما وارد شوند و آن را امتحان نمایند .


در مورد ویندوز NT 4.0 : چنانچه کلیه ورودیها برای سرویس شماره گیری ( DUNS ) درست نیست شما ممکن است این خطا را دریافت نمایید . این مورد تنظیمات غلطی را برای نوارگردانهای Basic ، Server ، Script ، Security ، X.25 و DUNS connectoid در بر دارد . تنظیمات برای صحت (authentication) و رمز گذاری ( encryption ) روی نوار امنیتی باید با نیازهای ISP شما برابری نماید . تنظیمات روی حساب سرور یک PPP ، نوع سرور اینترنت را مشخص خواهد نمود . نوع سرور اینترنت ، پروتکل TCP یا IP و فشرده سازی نرم افزار را با ISP خود بررسی نمایید . علاوه بر این تنظیمات ، در تنظیمات شماره گیری مطمئن شوید . توجه نمایید که شما نیازی به ذخیره پسورد خود از روی نوار امنیتی ندارید .


در مورد دامین edition ویندوز 98 : چنانچه یک جلسه encryption 128 بیتی را تحت شرایط خاص ایجاد می نمایید مقاله MS KB Q237419 را مشاهده نمایید .


در مورد ویندوز NT و 2000 : زمانی که در صدد ایجاد یک جلسه PPTP می باشید به محض اتصال به ISP خود این خط ممکن است رخ دهد . مقاله MS KB Q169843 را ببینید .


در مورد ویندوز 95 و DUNS 1.2b : چنانچه حساب جدید و تغییر پسورد ( change password ) فعال باشد . مقاله MS KB Q191122 را مشاهده کنید .


ادامه مطلب کامل ترین مرجع خطاهای مودم (بخش دوم)
New Page 2

با قسمت run در ویندوز آشنا شوید

اول اینکه چطوری کار می کنه؟
وقتی شما دستوری را در run مینویسید، سیستم عامل به دنبال آن دستور در مسیرهای زیر میگردد:
System32-windows-...
و برنامه یا دستور شما را اجرا میکند.
اگر برنامه باشد، که برنامه را اجرا میکند، اگر دستورات external داس باشد(که خودشان به صورت فایل هایی اجرایی در system32 هستند) آن دستورات در داس اجرا میشوند {یکی از نقاط اشتراک داس و cmd} ، اگر آدرس به صورت آدرسی اینترنتی (url) یا آدرسی در کامپیوتر(locall) باشد، آن پنجره را باز میکند و اگر اسم واقعی برنامه ها رو درست وارد کنید میتونید اون برنامه رو اجرا کنید. (مثلا اسم واقعی اینترنت اکسپاورر iexplor.exe هست)
تا این جا رو دیگه فکر کنم اکثرتون باید حدس میزدید. حالا میمونه راه پیدا کردن اسم واقعی برنامه ها.
هر برنامه ای که اجرا میشه باید توی تب processes توی taskmanager اسمش اضافه بشه، اگه برنامه مورد دار نباشه (مثلا ویروس) باید اسمش توی تب applications هم اضافه بشه. اسمی که توی تب applications هست همون اسم عمومی که ما میشناسیمش، ولی اسمی که تو processes هست همون اسمی که سیستم عامل میشناسش و با تایپ کردن اون اسم تو run میتونید اجراش کنید. برای ربط دادن این 2تا به هم روی برنامه ای که میخواید اسم واقعیش رو پیدا کنید توی تب applications راست کلیک کنید و go to process رو بزنید. الآن اون اسمی که میخواید رو انتخاب شده میبینید.

ادامه مطلب با قسمت run در ویندوز آشنا شوید

نحوه استفاده از فایروال ویندوز XP

امروزه از اینترنت در ابعاد گسترده و با اهدافی مختلف استفاده بعمل می آید . یکی از نکات قابل توجه اینترنت ، تنوع استفاده کنندگان آن در رده های سنی مختلف و مشاغل گوناگون است . در سالیان اخیر و به موازات رشد چشمگیر استفاده از اینترنت خصوصا" توسط کاربران خانگی ، مشاهده شده است به محض شیوع یک ویروس و یا کرم جدید ، اغلب قربانیان را کاربرانی تشکیل می دهند که فاقد مهارت های لازم در جهت استفاده ایمن از اینترنت بوده و دارای یک سطح حفاظتی مناسب نمی باشند . کاربران اینترنت همواره در تیررس مهاجمان بوده و همیشه امکان بروز حملات وجود خواهد داشت . 
برای استفاده ایمن از اینترنت ، می بایست اقدامات متعددی را انجام داد . قطعا" استفاده از فایروال یکی از اقدامات اولیه و در عین حال بسیار مهم در این زمینه است . استفاده از اینترنت بدون بکارگیری یک فایروال ، نظیر بازنگهداشتن درب ورودی یک ساختمان است که هر لحظه ممکن است افراد غیرمجاز از فرصت ایجاد شده برای ورود به ساختمان استفاده نمایند . با نصب و استفاده از یک فایروال ، ضریب مقاومت و ایمنی کاربران در مقابل انواع حملات افزایش خواهد یافت . 
شرکت مایکروسافت اخیرا" Service pack 2 ویندوز xp را عرضه نموده است ( نسخه های Professional و Home ) . یکی از ویژگی های مهم SP2 ، نصب پیش فرض یک فایروال است . 
فایروال ویندوز XP که از آن با نام ( ICF ( Internet Connection Firewall نیز یاد می گردد به صورت پیش فرض ، فعال می گردد . پس از فعال شدن فایروال ، شاهد بروز تغییراتی گسترده در رابطه با عملکرد ویندوز بوده و ممکن است برخی برنامه ها ، ابزارها و یا سرویس ها در زمان اجراء با مشکلاتی مواجه گردند (بلاک شدن برخی از پورت های استفاده شده توسط برنامه ها و یا سایر ابزارهای کاربردی ) . 
در این مطلب قصد داریم به بررسی نحوه استفاده از فایروال ویندوز XP پرداخته و به برخی از سوالات متداول در این زمینه پاسخ دهیم . احازه دهید قبل از هر چیز با فایروال ها و جایگاه آنان در استفاده ایمن از شبکه های کامپیوتری ( اینترانت ، اینترنت ) بیشتر آشنا شویم .

ادامه مطلب نحوه استفاده از فایروال ویندوز XP
New Page 1

آموزش عکاسی - دانلود مجموعه ی عظیم آموزش عکاسی Portrait

 

http://vatandownload.com/image/img/r623uw1eudknhb7ys3tl.jpg

باز هم برای اولین بار درایران از وطن دانلود ...

مجموعه ی عظیم آموزش عکاسی پرتره ( Portrait )
تمامی جنبه ها از جمله نور و موقعیت و ...
(بخش ویژه وطن دانلود )
20 گیگابایت !

شاید وطن دانلود اولین وب سایتی در ایران بود که به قرار دادن آموزش های کامل عکاسی پرتره با لینک مستقیم اقدام کرده است . تا این لحظه شاید بیش از 10 عنوان آموزش بی نظیر برای این نوع عکاسی در وطن دانلود قرار گرفته باشد .
عکاسی پرتره بدون شک در چند سال گذشته پر طرفدار ترین و  پرکاربرد ترین نوع عکاسی بوده است .
تا کنون آموزش هایی که در وطن دانلود قرار گرفته بود بیشتر به ادیت عکس های پرتره و یا رتوش آن ها توجه شده بود . ولی امروز قصد داریم یکی از برترین فیلم های آموزشی برای عکاسی
Portrait برای دانلود قرار دهیم که بیشتر به نکات جانبی این نوع عکاسی اشاره کرده است .


این مجموعه آموزشی به مورادی هم چون نور
, موقعیت عکاسی , زاویه ی دوربین در عکاسی پرتره , Style , عکسی های سیاه و سفید ,
خانواده ها ،و....اشاره میکند .

تصاویری از محیط این آموزش به همراه سر فصل های آموزشی آن در ادامه ی مطلب موجود میباشد . امیدواریم مورد پسند واقع شود .


برای ورود به صفحه دانلود اینجا را کلیک کنید

 

 

نكاتي براي بهبود سرعت ويندوز

كاربران ويندوز، معمولا به‌دنبال اين هستند كه سرعت ويندوز خود را بيشتر كنند، اين حس كه چيزي در اين ميان اشتباه كار مي‌كند كه بازدهي سيستم پايين است، در مورد اكثر كاربران درست است. گاهي اوقات مي‌توان با رعايت نكاتي سرعت سيستم را به‌مراتب بهتر كرد. با هم بخشي از اين نكات را بررسي مي‌كنيم. 

حقه‌هايي براي خالي كردن حافظه

1- برنامه‌هاي آغازين را كم كنيد
وقتي ويندوز بالا مي‌آيد، تعداد زيادي از برنامه‌ها كه به‌عنوان برنامه‌هاي آغازين ‌(Startup Programs)‌ شناخته مي‌شوند، شروع به بارگذاري در حافظه مي‌كنند و اين باعث مي‌شود از زمان بالا آمدن ويندوز تا زمان آماده شدن آن براي استفاده، وقت زيادي از شما تلف شود. ضمن‌آن‌كه به هرحال اين برنامه‌ها از حافظه اصلي تغذيه مي‌كنند. ‌ 

2- حافظه اصلي را خالي كنيد
سرعت يك ماشين مستقيما به سرعت ‌RAM ‌ آن بستگي دارد. گاهي اوقات گمان مي‌كنند كه سرعت پردازنده مهم‌ترين عامل در سرعت يك كامپيوتر است. اگر حافظه كافي داريد اما به‌نظر مي‌رسد كه هميشه حافظه‌تان سنگين و پر است، از نرم‌افزارهاي خالي كردن رم همانند ‌RamBooster‌ استفاده كنيد. اين برنامه‌ها به‌طور دائم حافظه را خالي مي‌كنند و حتي مي‌توانيد ميزان حافظه‌اي كه مي‌خواهيد خالي شود را به آنها اعلام كنيد.

ادامه مطلب نكاتي براي بهبود سرعت ويندوز
New Page 2

دانلود رایگان فیلم آموزش زبان انگليسي English Today
یکی از بی نظیر ترین مجموعه ی آموزش زبان انگلیسی ! 

http://vatandownload.com/image/img/7puxrpbll9060mfuy47.jpg

شامل 26 دي وي دي فايل هاي ويديويي , فايل هاي صوتي, کتاب هاي الکترونيکي و داراي حجم 63 گيگابايت است
امروز قصد داریم یکی از قوی ترین آموزش های زبان انگلیسی را برای کاربران وطن دانلود قرار دهیم . این مجموعه در هیچ وب سایت ایرانی و خارجی با لینک مستقیم و به صورت کامل ( 63 گیگابایت )

English Today یک محصول جدید و نوآورانه برای آموزش زبان انگلیسی می باشد که با هدف برآوردن نیازها و حداکثر استفاده برای دانش آموختگان طراحی گردیده است. English Today فقط یک پیشرفت ساده در یادگیری آموزش زبان انگلیسی نیست بلکه نشان دهتده یک رویکرد کاملآ جدید در برابر ساختار آموزش به روش ویدئویی است. در این آموزش زبان استاد ، دانشجو را در یک سری از داستانهای تنظیم شده راهنمایی می کند ، همچنین فرد می تواند به تمرین آنچه که در یک محیط تعاملی آموخته است بپردازد.

در هر دی وی دی تمامی فایل های صوتی مربوط به هر درس و فایل متنی (PDF) هر درس قرار دارد همچنین هر درس شامل بخشی برای کار و تمرین ، تمرینات تعاملی و جدول های گرامر برای تست مهارتهای دستور زبان می باشد.
این دوره متشکل از ۲۶ درس در شش مرحله است . هر درس شامل یک کتاب ، یک دوره آموزش ویدئویی و یک دوره آموزش تصویری است . روش بهینه برای یادگیری دروس به این شکل است که ابتدا آموزش ویدئویی را مشاهده نمائید ؛ سپس از آموزش های صوتی استفاده نمائید و در نهایت از تمرینات و آزمون های کتاب بهره ببرید .
این آموزش زبان توسط موسسه غیر انتفاعی ETS به عنوان یک روش معتبر برای آمادگی امتحان تافل iBT به رسمیت شناخته شده است.
این مجموعه شامل 6 بخش کلی در قالب 26 دی وی دی میباشد که در ادامه مطلب به آن پرداخته شده است  .


برای ورود به صفحه دانلود اینجا را کلیک کنید

نصب خودكار ويندوز ايكس پي

هميشه در هنگام نصب ويندوز اكس‌پي سوالاتي از جمله نام كامپيوتر، نوع رزولوشن، كلمه عبور، شماره سريال ويندوز و ... از شما پرسيده مي‌شود كه شما بايد به آنها پاسخ دهيد تا مراحل نصب ويندوز به‌صورت كامل اجرا شود. 
اين مساله باعث مي‌شود كه شما دقايقي طولاني را كنار سيستم باشيد تا نصب ويندوز به‌مراحل نهايي نزديك شود، در ضمن اگر لازم باشد روزانه تعداد زيادي ويندوز نصب كنيد اين مورد بيش از بيش نمايان مي‌شود. نگران نباشيد، با استفاده از ابزاري كه در سي‌دي ويندوز اكس‌پي در فولدر ‌Support‌ به‌صورت يك فايل ‌Cab‌ قرار داده شده است. به‌راحتي مي‌توانيد نصب ويندوز را به‌صورت خودكار انجام دهيد.

ادامه مطلب نصب خودكار ويندوز ايكس پي

غيرفعال کردن قابليت پيش‌نمايش پنجرههاهمان‌طور که مي‌دانيد يکي از مواردي که در ويندوز 7 توسعه داده شده قابليت پيش‌نمايش پنجرهها با نگه داشتن موس بر روي هر آيکون در تسک‌بار است. در صورتي‌که به اين قابليت علاقه نداريد مي‌توانيد آن‌را غيرفعال کنيد. بدين منظور ابتدا وارد منوي Start شويد، سپس عبارت gpedit.msc را وارد کرده و Enter بزنيد.
در پنجره Group Policy در پنل سمت چپ، از User Configuration برروي Administrative Templates و سپس Start Menu and Taskbar کليک کنيد. اکنون از پنل سمت راست، Turn off Taskbar Thumbnails را بيابيد و بر روي آن دوبار کليک کنيد. در پنجره باز شده گزينه Disabled را انتخاب کرده و OK کنيد. جهت فعال‌سازي مجدد کافي است همين مسير را طي کنيد و Enabled را انتخاب کنيد.
لازم به ذکر است قابليت Thumbnail در ويندوز 7 در صورتي فعال خواهد شد که نمره‌اي که ويندوز به مجموعه سخت‌افزاري شما داده است بالاي 3 باشد تا تم Aero فعال شود.

ادامه مطلب غيرفعال کردن قابليت پيش‌نمايش پنجرهها

هر جا من مي‌گويم برو!

يکي از ويژگي‌هاي جالب ويندوز7 نوار وظيفه آن است. يکي از آيکون‌هاي کاربردي موجود در نوار وظيفه آن مربوط به ويندوز اکسپلورر (مديريت فايل ويندوز) است و اگر روي آن کليک کنيد به بخش Library هدايت مي‌شويد. به‌طور دقيق‌تر، با کليک روي اين آيتم برنامه explorer.exe اجرا مي‌شود و اين برنامه به‌صورت پيش‌فرض شما را به Library ارجاع مي‌دهد. 
خوب اين براي بعضي‌ها آزاردهنده است و به مرور زمان بعضي از کاربران از گزينه Computer در منوي استارت و يا آيکون My Computer روي صفحه دسکتاپ را به آن ترجيح مي‌دهند. براي تغيير مسير پيش‌فرض، مراحل زير را دنبال کنيد:‌
روي آيکون ويندوز اکسپلورر کليک راست و سپس روي ويندوز اکسپلورر کليک راست کرده و گزينه Properties را انتخاب کنيد. سپس در پنجره ظاهر شده در بخش Target، در جلوي عبارت %windir%explorer.exe عبارت زير را قرار دهيد:
{20d04fe0-3aea-1069-a2d8-08002b30309d}
اين امر باعث مي‌شود اگر از اين به بعد روي آيکون ويندوز اکسپلورر کليک کرديد، به‌جاي فولدر Library به Computer هدايت شويد. 
جاي عبارت فوق مي‌توانيد يکي از عبارت‌هاي زير را قرار دهيد که هر کدام شما را به‌جاي خاصي هدايت خواهد کرد:

ادامه مطلب هر جا من مي‌گويم برو!